Saç Simulasyonu

SAÇ SİMÜLASYONU

Dünyanın her yerinde kullanılan ve Scalp Micropigmentation olarak bilinen saç simülasyonu, saç diplerine yapılan dövme işlemidir. Bu yöntemde saç kökleri ve kıl kökleri taklit edilir. Saçların olmadığı yere epidermal mikropigmentasyon yöntemiyle ekleme yapılarak saçtaki boş alanların görü daha yoğun görünmesi sağlanır. Saç simülasyonu işleminde ortalama 1 saat içinde renk değişikliği görülür hale gelir. Saç simülasyonu kullanılan son derece kaliteli boyalardan oluştuğu için kişinin cilt yapısı ve yaşam tarzına bağlı olarak 3-5 yıl arasında kalıcı olur.

 

Saç simülasyonu saç ekimine alternatif bir yöntem olarak değil aksine birbirine yardımcı bir işlem olarak görülebilir. Saç ekimi yapıldıktan sonra seyrek kalan yerler hala mevcutsa eğer ara boşlukları saç gölgelendirme gibi duran saç simülasyonu yöntemiyle doldurulabilir. Saç gölgelendirme olarak da değerlendirilebilir.

 

Saç simülasyonu işleminden önce saç derisi lokal anestezik kremlerle biraz uyuşturulur. Tabii bu işlem scalp derisinin inceliğine göre bir miktar ağrı hissedilebilir.