Brezilya Poposu

Brezilya poposu estetiği

Belirgin ve şekilli bir popo kişilerde en çok dikkat çeken bölgeler arasında olmasından dolayı estetik operasyonlar arasında en sık yaptırılan estetik işlemdir.

Brezilyalı kadınların ortak görünümleri dik ve büyük kalçalarıdır. Bu nedenle operasyon ismini bu ülkeden esinlenmiş ve kadınların görünümleri bu şekilde belirlenmiştir.

Popo kaldırma - dikleştirme operasyonlarında çeşitli teknikler vardır. İşlem esnasında yağ enjeksiyonu, protez, dolgu maddesi enjeksiyonu kullanılabilir. Hacim kaybı olan hastalarda kendi vücudundan oluşturulan doğal protezle de uygulama yapılabilir. Genellikle bel ve sırt bölgesinden alınan yağlar popo bölgesine enjekte edilir. Herhangi bir kesi olmadığı için iz kalmamaktadır.

Öncelikle hastanın 18 yaşını doldurmuş olması gereklidir. Bu yaş sınırını sağlayan kişiler için uzman hekimin istediği tahlil ve tetkikler yardımıyla operasyona uygunluğu belirlenir.

Popo kaldırma, popo dikleştirme ameliyatı hastanın isteği, yapılacak işlemin boyutu ve kombine ameliyat yapılıp yapılmadığına bağlı olarak lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Ameliyat  tek başına iki saat kadar sürmektedir

Popo Kaldırma Ameliyatı öncesi

Her ameliyattan önce olduğu gibi ameliyat öncesi hasta kan sulandırıcı ilaç kullanımını (aspirin, NSAİD, yüksek doz c vitamini, gingko biloba) kesmelidir. En az bir hafta önce sigara içmekten ve alkol kullanımından kaçınmalıdır. Ayrıca ağır egzersizlerden uzak durmalıdır.

Popo Kaldırma Ameliyatı Sonrası

Popo kaldırma ameliyatı (gluteal augmentasyon- brezilya poposu) sonrasında hasta 2 hafta süre ile özel bir korse giyer. Hasta uygulama sonrasında ilk 2 gün yüz üstü yatmalıdır. Ameliyattan sonraki 3-4 gün içerisinde hasta normal hayatına dönebilir.

Vücudunun diğer bölgelerinde yağ olmaması nedeniyle yağ enjeksiyonu yapılamayacak çok zayıf kişilerde tercih edilen teknik genellikle; göğüs, baldır gibi diğer bölgelerin büyütülmesinde kullanılan protezlerin de popoya uygun olarak küçük bir kesi ile gluteal bölgeye yerleştirilmesidir. Bu işlemden sonra herhangi bir belirgin iz kalmaz. Genel anestezi altında yapılan bu ameliyat ortalama 4 saat sürmektedir. Hastalar ameliyat sonrası 5-6 gün içinde normal hayata dönebilirler.

Her ihtimale karşı ise belirli bir süre ağır iş ve spor gibi aktivitelerden kaçınmak en sağlıklı yol olup estetik uygulamanın başarı oranını arttıracaktır.